VETO

... i z niczego powstał VETO i wychodzi na przeciw każdemu, a gdy czas jego nadejdzie, po wrogach naszych dzisiejszych pozostanie tylko płacz i lament, a polom zniszczeń nie będzie końca...


#1 2007-01-24 22:59:47

Isengrad

VETO

7805054
Skąd: siebiora dzieci
Zarejestrowany: 2007-01-15
Posty: 79
Punktów :   
WWW

EKOnomia czyli to co Isengrady lubią najbardziej

Chodzi o to, że od kilku dobrych miesięcy (może 5-4 miechy, straciłem juz rachubę)  rozbudowuje tylko EKO, moja obecna produkcja wynosi jakies 4,3-4,5 mln, to jakies 120 k pkt na miecha. Sęk w tym, że tego przyrostu wogule nie widać, surówka którą produkuje rozpływa się gdzieś, ostatnie poważniejsze straty odniosłem może z 2 misiące temu. Czy rozbudowa EKO daje mniej pkt. niz budowa np. floty? Denerwuje mnie to, że mam taki mały przyrost punktów ;X...


Bez OGame da się żyć, pewnie, że sie da, tylko po co?

Offline

 

#2 2007-01-24 23:22:19

DOBEL

emerytura

4678595
Zarejestrowany: 2007-01-12
Posty: 230
Punktów :   

Re: EKOnomia czyli to co Isengrady lubią najbardziej

przenioslem tutaj, bo tam byl dostepny dla wszystkich anonimowych, a to jednak jest nasza sprawa jakie masz eko

inwestycje w eko wcale nie sa gorsze od budowy floty, kazde 1k metki i 1k krysi wydane na flote czy budowle daje tyle samo pkt, z tym ze flota przynosi dochody tylko gdy jej uzywasz, a kopalnie nonstop

wniosek jest taki ze im wiecej surki wydajesz na swoje obiekty tym wiecej masz pkt, wieksze eko to wiecej surki ktora wydajesz, proste.

budujac cos, punkty podlicza ci po zakomczeniu budowli, przy flocie masz jednostajny wzrost, przy kopalniach masz schodki, moze dlatego tego nie zauwaszasz ? porownuj sie z kims kto dziala podobnie jak ty, bo ja zaczalem bawic sie w rzezimieszka i mam ostatnio z tego duzo radochy i troche surki na nowe bombki


Dokopać komu się da
a jak się nieda, to sie wzmocnić i później dokopać

Offline

 

#3 2007-01-25 07:38:08

apz

VETO

status adam.zochowski@gtalk
5958781
Call me!
Skąd: Kraków.PL / London.CA
Zarejestrowany: 2007-01-16
Posty: 82
Punktów :   
WWW

Re: EKOnomia czyli to co Isengrady lubią najbardziej

Na anonimowym dziale powiem bardziej ogólnie.

Jest wielu graczy na ogame którzy robią same eko. Niektórym wiedzie się z tym dobrze, innym nie tak bardzo.

Przyznam się że sam z Ciekawości chciałem zobaczyć ile można wyciągnąć z górniczenia. Z powodu że nikt nie zrobił długotrwałej analizy to się zezłościłem i napisałem własny symulator górniczenia. Choć wgrywa się powoli, i nie jest bardzo ciekawy, to można kroplę lub dwie z niego wyciągnąć.

W ciągu 365 dni grania w ogame powinieneś osiągnąć :
- metal na 30stym
- kryształ na 28smym
- deuter na 21szym (symulator przypuszcza że górnicząc deuter nie jest bardzo potrzebny)
- słoneczną na 28smym
- fuzyjną na 8smym
- i trochę satelit słonecznych (biorąc pod uwagę że każda satelita zostanie z kilka razy zezłomowana)


Proszę wziąść pod uwagę że symulator nie zwraca uwagi na 'straty' surowców na inne
- budynki (magazyny, roboty, nanity, stocznie)
- technologie (waleczne, latajace, etc)
- flotę ( chociażby transportery )
- bunkrowanie (aby zniechęcić farmienia/złomowania)

30/28/21 jest trudne do osiągnięcia w rok z samej ekonomi.

Ale robiąc same eko nie mamy wrogów. Często ludzie latają aby ukarać. Wet za wet. Rewanż. Nie skrzywdzisz nikogo będąc w EKO, więc mniej wrogów (choć wojny, pomyłki, czy złośliwość nadal istnieją).

Moje rady : napisał:

zbieraj surowce. Najważniejsze to inwestuj w kopalnie.
Deuteru kopalnie nie warte bo deuter, chociażby w sojuszu, nie łatwo sprzedać
Nie miej zbyt wysokiej produkcji metalu odnośnie kryształu
Kiedyś słyszałem żeby starać się trzymać kopalnie metalu o dwa poziomy wyżej niż kryształu
Jak możesz, inwestuj w kopalnie
Nie miej wysokich magazynów, niech twoje surowce latają jak dobra flota na FSie
Nie marnuj surowców co Ci się nie przyda
Uważaj na pola na planetach. Bardzo łatwo jest zabudować matkę nie osiągając nawet średniego eko.
Zimne planety są mało interesujące dla ekonomistów, energia jest ważniejsza niż deuter.

W tej grze nie patrzcie na punkty ale na przyjemność, chyba że punkty i pozycja to stanowi poziom satysfakcji ;D.


pozdrawiam


ps : isengrad : wspominasz że nie widać przyrostu punktowego, dziwne, ja widzę że w ciągu dwóch tygodni skoczyłeś o 50 miejsc do przodu !! chyba nie jest jednak tak źle ?? ;D

Offline

 

#4 2007-01-25 20:32:40

Isengrad

VETO

7805054
Skąd: siebiora dzieci
Zarejestrowany: 2007-01-15
Posty: 79
Punktów :   
WWW

Re: EKOnomia czyli to co Isengrady lubią najbardziej

Dziękować za rady , inwestne troche więcej w kryształ ;d. Na miejscach raczej mało mi zalezy, bardziej na przyroscie pkt, może powinienem zrobić jakis wykresik z miesiąca i zobaczeć czy nic mi nie ucieka bokiem ;'D.


Bez OGame da się żyć, pewnie, że sie da, tylko po co?

Offline

 

#5 2007-01-26 22:23:17

wjesio

VETO

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-01-26
Posty: 183
Punktów :   

Re: EKOnomia czyli to co Isengrady lubią najbardziej

ten symulator  górniczenia przypuszcza budowe kopalni na 9 planetkach???
Ja inwestoje  narazie tylko w eko i badania, mysle ze jak bede mogl budowac zadowalajaca mnie ilosc owieczek na dobe ( 100 tj. 31 met 29 krysi) to zaczne budowac flote.....................................jesli rozwija sie systematycznie eko to przynosi ona o wiele wieksze zyski niz flota(używana) choc to zalezy w jaki sposob bedziemy  urzywac floty ,jest ona  o wiele bardziei czasochlona i wymagaiaca jesli myslimy o zarobku trzeba polowac .flota przynosi zyski wieksze niz eko jesli mamy  tak jedna udana akcie (40 mln surowki) na 3 dni.
...................
mam nadzieje ze mnie zrozumiecie

Offline

 

#6 2007-01-29 19:02:12

Isengrad

VETO

7805054
Skąd: siebiora dzieci
Zarejestrowany: 2007-01-15
Posty: 79
Punktów :   
WWW

Re: EKOnomia czyli to co Isengrady lubią najbardziej

wjesio szalony pomysł masz ;'D, ale chyba też tak zrobie jak ty , przez 3 miech bym mial juz 9k owiec, a to brzmi b.zachecająco.


Bez OGame da się żyć, pewnie, że sie da, tylko po co?

Offline

 

#7 2007-02-03 06:43:12

apz

VETO

status adam.zochowski@gtalk
5958781
Call me!
Skąd: Kraków.PL / London.CA
Zarejestrowany: 2007-01-16
Posty: 82
Punktów :   
WWW

Re: EKOnomia czyli to co Isengrady lubią najbardziej

wjesio : ten symulator  górniczenia przypuszcza budowe kopalni na 9 planetkach??? 

Tak i nie. Jeżeli masz 9 planet to masz 9 razy więcej zarobku, ale też masz 9 razy więcej planet do rozbudowania. Wszystko się skraca więc rozwój jednej planety jest podobny 9ciu. (jeżeli patrzysz na rozwój ze swego eko)

Co do reszty się całkowicie z tobą zgadzam, i Cie pocieszyć mogę, OW spadło w cenie, więc nie musisz bydować tak wysoko kopalni kryształu.

Offline

 

#8 2007-02-03 07:21:16

wjesio

VETO

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-01-26
Posty: 183
Punktów :   

Re: EKOnomia czyli to co Isengrady lubią najbardziej

ow spadlo w cenie ale i sapdlo jego zastosowanie i funkcionalnosc........................zanim zaczne produkowac flote wykonam wiele symulaci na oplacalnosc i nailepszy sklad .................a narazie itak tylko eko i zbtiorka z planet 2 razy na 24 h

Offline

 

#9 2007-02-03 08:03:43

Ace Levy

emerytura

7466720
Call me!
Skąd: ja mam to wiedzieć?
Zarejestrowany: 2007-01-13
Posty: 1944
Punktów :   
WWW

Re: EKOnomia czyli to co Isengrady lubią najbardziej

OW stało się teraz wogóle nieopłacalne. Pancerniki rozwalają OW więc muszą być trzonem floty wraz z Niszczycielami, które niszczą pancerniki. Oczywiście do tego kilka Bombowców jako siła na bunkry. LaMki też stały się bezużyteczne po wprowadzeniu działek.


złamałem noge,m

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
KamalBet Szamba betonowe Koszalin http://zfilm-hd-2009.online